Spolupráci s dalšími nemocnicemi ocení hlavně pacienti

24.04.2023

Čáslavská nemocnice je poměrně malé zdravotnické zařízení, což má samozřejmě svoje klady i zápory. Můžeme být hrdí na to, že jde, jak místní s oblibou připomínají, o nemocnici „rodinného typu“, zároveň ale taková velikost přes veškerou útulnost a možnost osobního přístupu k pacientům přináší některé problémy. Část z nich je možné zmírnit spoluprací s dalšími nemocnicemi nejen přímo v našem okolí. Jedním z takových případů je nyní určité propojení čáslavského chirurgického oddělení s pracovišti velké moderní Pardubické nemocnice. Tato spolupráce již přináší pacientům první výhody.

 

„Na podnět paní doktorky Mandákové, která nás před několika měsíci oslovila, jsme požádali MUDr. Tomáše Brože, primáře neurochirurgického oddělení z Pardubic, o pomoc při operativě pacientů se syndromem karpálního tunelu. MUDr. Mandáková, která zde má svoji ambulanci, provádí diagnostiku tohoto onemocnění u pacientů z okresů Nymburk, Kolín a Kutná Hora. Jde tak o značný počet lidí, kterým bychom zde chtěli pomoct,“ uvedl primář chirurgického oddělení MUDr. Červinka.

„V současné době se jedná o vzájemnou spolupráci, protože pan primář Brož se bude věnovat mimo operativy syndromu karpálního tunelu také pacientům s úrazy páteře a s výhřezem meziobratlových plotének. To znamená, že by pacienti po úrazech páteře nebo například s vyhřezlou ploténkou měli možnost podstoupit operační zákrok právě na specializovaném oddělení v Pardubické nemocnici. Není třeba připomínat, že taková spolupráce bude prospěšná nejen pro obě zdravotnická zařízení, ale hlavně pro pacienty, pro které chceme zajistit i v této oblasti chirurgie dobrou zdravotní péči,“ uvedl MUDr. Červinka. V současné době již primář Brož do Čáslavi dojíždí a na počátku dubna zde provedl první operace syndromu karpálního tunelu.

„Nadále se s ním budou pacienti potkávat v pravidelných dvoutýdenních intervalech,“ vysvětlil šéf čáslavské chirurgie.


TZ MNČ